datca

DATÇA

Türkiye’nin güneybatısındaki Datça, Akdeniz’in Ege Denizi ile birleştiği yerde eşsiz bir konuma sahiptir.  Tipik Akdeniz iklimine sahip Datça’da sürekli esen

rüzgarlar sayesinde bunalmadan tatil yapabilirsiniz.

Yaramadanın çevresi yat turizmine uyygun birbirinden güzel koylarla doludur. Ayrıca araç yolu ile ulaşabileceğiniz yarımadanın güneyinde Bencik, Cennet,

Aktur, Karaincir, Periliköşk, Gebekum, Kargı, Hayıt Bükü, Ova Bükü, Kuru Bük, Akça Bük, Gerence, Palamutbükü, Bükceğiz, Bağlarözü ile yarımadanın kuzeyinde Alavara, Bağla, Gereme, Körmen, Mersincik, Murdala, Değirmenbükü koyları bulunmaktadır.

Araç ile ulaşılabilen koylar olmasına rağmen sayılarının çokluğu nedeniyle genellikle sakin ve bakir koylardır.

Bay ın Datca

Knidos Akdeniz ile Ege Denizi sularının birbirine karıştığı yerde görülmeye değer tarihi kentimizdir.

Datça, yaz haricinde de tercih edilen bir tatil beldemizdir. Sakinlik ve huzur arayan konuklarımız için Yavuz Apart Otel tüm yıl boyu açıktır. Bahar aylarında keyifle dağ yürüyüşleri, köy gezileri ve Knidos antik kenti gezileri yapabilirsiniz.

Badem ağaçları ilk çiçeklerini açtığı zaman çevredeki renk ve koku zenginliği, dağ çiçeklerinin ahengi sizi Datça’ya aşık edecektir.

Şahane havası, mavi bayraklı sahilleri, cam gibi berrak denizi, her zevke hitap eden restoran – barları ve hoşgörülü insanlarıyla Datça hayatınızın tatilini geçirmeniz için Ege Denizi ve Akdeniz’in buluştuğu noktada sizleri bekliyor.

Restaurant in datca
Datca

This post is also available in: Danca İngilizce Almanca