Datça

'Senden ayrılınca anımsadım Dünyanın bu kadar kalabalık olduğunu...'
- Can Yücel -

Otelimizin önündeki sahil

Otelimizin onundeki sahil

Datça

Türkiye’nin güneybatısındaki Datça, Akdeniz’in Ege Denizi ile birleştiği yerde eşsiz bir konuma sahiptir.  Tipik Akdeniz iklimine sahip Datça’da sürekli esen rüzgarlar sayesinde bunalmadan tatil yapabilirsiniz.

Yaramadanın çevresi yat turizmine uygun birbirinden güzel koylarla doludur. Ayrıca araç yolu ile ulaşabileceğiniz yarımadanın güneyinde Bencik, Cennet, Aktur, Karaincir, Periliköşk, Gebekum, Kargı, Hayıt Bükü, Ova Bükü, Kuru Bük, Akça Bük, Gerence, Palamutbükü, Bükceğiz, Bağlarözü ile yarımadanın kuzeyinde Alavara, Bağla, Gereme, Körmen, Mersincik, Murdala, Değirmenbükü koyları bulunmaktadır.

Araç ile ulaşılabilen koylar olmasına rağmen sayılarının çokluğu nedeniyle genellikle sakin ve bakir koylardır.

Knidos Akdeniz ile Ege Denizi sularının birbirine karıştığı yerde görülmeye değer tarihi kentimizdir.

Datça, yaz haricinde de tercih edilen bir tatil beldemizdir. Sakinlik ve huzur arayan konuklarımız için Yavuz Apart Otel tüm yıl boyu açıktır. Bahar aylarında keyifle dağ yürüyüşleri, köy gezileri ve Knidos antik kenti gezileri yapabilirsiniz.

Badem ağaçları ilk çiçeklerini açtığı zaman çevredeki renk ve koku zenginliği, dağ çiçeklerinin ahengi sizi Datça’ya aşık edecektir.

Şahane havası, mavi bayraklı sahilleri, cam gibi berrak denizi, her zevke hitap eden restoran – barları ve hoşgörülü insanlarıyla Datça hayatınızın tatilini geçirmeniz için Ege Denizi ve Akdeniz’in buluştuğu noktada sizleri bekliyor.

Yaz Harici

Sezon harici, Kasım’ın başından Nisan sonuna kadar olan aylardır. Yavuz Apart Otel bu aylar içinde de açıktır.

Kış aylarında (Aralık- Şubat), hava sıcaklığı Türkiye ortalamasının çok üzerindedir. Bazı günler sıcaklık 20 derecenin üzerine çıkabileceği gibi bazı günler 4 – 5 dereceye kadar da düşebilir. Ama çok soğuk geçen günlerin sayısı iki ya da üç’ü geçmez. Yavuz Apart Otel’in her dairesinde klima bulunduğu için, konuklar sıcak yada soğuk hava koşullarından etkilenmezler.

İlkbahar aylarında sıcaklık ortalama 20 derecedir ve hava kurudur. Bu yüzden dağ yürüyüşleri, köy gezileri ve Knidos’a yapılan geziler çok rahat gerçekleşir. Bu aylarda güneş bunaltıcı değildir. Şubat ve Mart aylarında, badem ağaçları ilk çiçeklerini açtığı zaman çevredeki renk ve koku zenginliği, çeşitli dağ çiçeklerinin ahengi ve denizden esen okşayıcı meltem rüzgarı unutamayacağınız anılar bırakacaktır.